Nicolai er knust: kærligheden brast

I februar var alt fryd og gammen. Nicolai Schwarts, kendt fra Paradise Hotel, Singleliv og Selvoptaget, havde fundet lykken med den otte år yngre Nicklas Bøhm, der går i gymnasiet i Lyngby.
Læs også: 'SELVOPTAGEDE' NICOLAI: LYKKELIG MED UNG FYR
- Nicklas er meget voksen af sin alder. Han er super klog og dygtig til alt, sagde Nicolai dengang til Seoghør.dk
Nu er forholdet desværre gået i stykker og Nicolai er endnu en gang en fri fugl på singlemarkedet.
Læs også: DENNIS KNUDSEN FLOV OVER NIKOLAI
- Ja, det er rigtigt, at jeg er single igen. Jeg har ikke lyst til at komme ind på hvad grunden til vores brud er, men vi er venner i dag. Nu skal jeg bare ud og sommeren som single så må vi se hvad der sker, siger han til Seoghør.dk


Så lykkelige var parret for blot få måneder siden. Nu er forholdet mellem Nicklas og Nicolai i ruiner. (Foto: privat)
Men selvom den 27-årige homo forsøger at holde hovedet oppe, afslører han, at det er meget svært for ham.
Læs også: PARADISE-NICOLAI: SEX MED FYRE
- Jeg er sgu helt ude af den, for jeg troede virkelig, at det skulle være os resten af livet. Jeg er knust, fortæller han åbent.
Læs også: "SINGLELIV"-NICOLAI: SNAVER MED HOLLYWOOD-CLAUS
Da parret tidligere på året afslørede deres kærlighed gik de med planer om at flytte til Århus sammen, da Nicklas ville læse journalist i 'smilets by'. De fælles planer er nu lagt helt på is, fortæller Nicolai.