Annonce
Streaming30. maj. 2025

Nicky og Ali: Sådan skal "Forræder"-sejren fejres

Forræderen Rasmus Bruun inviterede deltagerne fra TV2-programmet til at se finalen sammen
Af:
SE og HØR satte de to tv-stjerner stævne for at få det endelige svar på den store konkurrence. For hvem har vundet "Forræder" i år?
 Video: Søren Jul Lamberth/Journalist: Sara Nørgaard
Annonce

LÆS OGSÅ: Nicky Andersen fik særlig besked fra kræftramt far

Da finalen blev vist var der ”Forræder”-fest på Ølbaren Høkeren. Her havde Rasmus Bruun nemlig inviteret sine tv-venner til fest.

- Vi holder en afslutning for os og alle deltagerne, der kan, hvor vi ser finalen sammen, fortalte Nicky Andersen og Ali Jassem til SE og HØR få dage før finalen blev vist i tv.

Annonce

Her skal de sammen med de andre deltagere fejre, at de gik hele vejen til sejren.

- Vi har ingen anelse om, hvad vi skal. Rasmus står for det, fortæller vinderne.

Her quizzer Nicky Andersen og Ali Jassem sig til vinderen af "Forræder".
Her quizzer Nicky Andersen og Ali Jassem sig til vinderen af "Forræder".
 Foto: Søren Jul Lamberth

De glæder sig også til, at de åbent kan fortælle, at de vandt programmet, som blev optaget i efteråret.

Annonce

Dengang var det kun produktionen, der kunne fejre dem, da de andre deltagere havde forlagt slottet.

Her blev produktionen dog overraskede over, at de to vindere ikke drak alkohol.

- Så vi fik lemonade, og det gjorde Lise også, for hun ville ikke have champagne, når vi ikke ville, siger Nicky, der heller ikke regner med at drikke, når de skal fejre sejren med ”Forræder”-kollegaerne.

Annonce

Sponsoreret indhold