Efter nedturen: Lisbeth Østergaard får nyt værtsjob

Lisbeth Østergaard var den ene af to værter på det nye program "Krimicentralen", der blev sendt mandag til torsdag på TV3
Foto: TV3
"Krimicentralen" blev aldrig nogen succes for TV3 og Lisbeth Østergaard. Men nu er hun på vej med et nyt TV-program til kanalen
Lisbeth Østergaard fik ikke stor succes med programmet "Krimicentralen", der kørte på TV3, men nu giver TV-stationen hende en ny chance.
Hun skal nemlig være vært på et nyt boligprogram. Det afslører hun selv på Instagram.
Artiklen fortsætter under videoen
- Jeg kan endnu ikke sige så meget om programmet, da det stadig er hemmeligt. Men jeg glæder mig helt vildt til at komme i gang. Vi har jo selv lige købt et hus, som vi er ved at renovere, så jeg ved, hvor meget ens hjem betyder for en, siger Lisbeth Østergaard til BILLED-BLADET.
Til ugebladet fortæller hun også, at hun glæder sig til at komme ud i virkeligheden og møde mennesker. Tidligere har hun mest lavet TV fra et TV-studie.
Du kan se alle billeder fra Lisbeth Østergaards bryllup i galleriet herunder
Lisbeth Østergaards bryllup 24092016







































