Annonce
Nyheder23. apr. 2012

Jim Lyngvild i chok: De stjal mine nudler

Den allestedsnærværende modefyr udsat for indbrud
af Lise Bondesen
Nudler, pudebetræk, værktøj og sodavand. Øv! Lyngvild er sur
Nudler, pudebetræk, værktøj og sodavand. Øv! Lyngvild er sur
 Foto: All Over
Annonce

Normalt kan modemanden Jim Lyngvild slet ikke få nok af at være i rampelyset. Men mon ikke den rapkæftede fyr i disse dage fortryder, at han i medierne har fortalt vidt og bredt om sit og kæresten Mortens nye byggeprojekt i Korinth på Fyn.

Læs også: Jim Lyngvild langer ud efter Gustav

Parret har nemlig nu for anden gang haft indbrud, skriver Jim Lyngvild selv på sin Facebook-side.

- Vi bliver desværre nød til at bede folk om at holde sig væk fra vores byggegrund, lyder det fra den normalt så muntre fyr.

Læs også: Jim Lyngvild sviner Christiane

- Vi har nu for anden gang haft indbrud og har fået stjålet ALT vores værktøj - og vores nudler og sodavand. Det er jo perverst.

Jim og kæresten Morten bor i en skurvogn på grunden, mens deres kæmpe drømmeprojekt - en vikingeborg, bygget helt i træ - er ved at tage form.
I aften kommer en af dem muligvis til at sove i en dyne uden betræk.

Tyvene napsede nemlig et af deres dynebetræk. Måske for at have noget at bære tyvekosterne væk i, funderer Lyngvild.


Annonce

Sponsoreret indhold