Nyheder13. marts 2009

Slumdog-stjerne: Bond-babe

Den indiske skuespiller Freida Pinto bliver formentlig 007's nye romance
Daniel Craig og Freida Pinto ser nu ret lækre ud sammen
Daniel Craig og Freida Pinto ser nu ret lækre ud sammen
 Foto: All Over, fotomontage

Hun er gudesmuk, er en talentfuld skuespiller, og lige nu tilbeder hele verden hende for hendes pragtpræstation i filmen "Slumdog Millionaire".

Det har folkene bag "James Bond" fået øjnene op for, og derfor har hun allerede været til prøvefilmning til den næste agentfilm.

Faktisk var hun allerede i kikkerten til forrige film "Quantum of Solace", men var lidt for ung til at være kæreste med 007.

Som 24-årig er hun nu ikke længere en lille pige, så producenterne mener, at stegen Daniel Craig ville se rigtig godt ud med den mørke skønhed under armen.

007-folkene er ikke de første til at spotte hendes talent. Woody Allen har kastet sin kærlighed på den indiske skuespiller, og hun er allerede hyret til at medvirke i hans næste film.

Se GALLERI med tidens Bond-babes HER

Sponsoreret indhold