
Yeah! Kim Kardashian scorer Usher til ny Skims-kampagne

LÆS OGSÅ: Awkward much? Kim Kardashian og Kanye West ignorerer hinanden til sønnens basketkamp
Hun er ellers god nok til selv at stå forrest, når det handler om at være model i kampagnerne til nye Skims-kollektioner, men med jævne mellemrum får Kim Kardashian også store stjerner til at medvirke.
Senest har Alternative-dronningen Lana Del Rey smidt tøjet for undertøjsvirksomhedens succesfulde Valentines-kampagne, og nu er turen så kommet til ingen ringere end Usher.
I den nye fotoserie viser Usher (næsten) alt, hvad han har af fordele, mens han er klædt i Skims' herrekollektion.
Det er kun anden gang, at Skims lancerer en kampagne for mænd, efter Kim Kardashian i oktober lancerede Skims for mænd


- Kim har været en af mine venner i mange år og har altid støttet mig i mit arbejde, så muligheden for at arbejde sammen på en kampagne, der støtter begge vores længe ventede projekter, gav totalt mening, siger "U Remind Me"-sangeren i en pressemeddelelse.
Fans vil desuden have mulighed for at få fingrene i Ushers nye album, "Coming Home", i en særlig special edition udgave, der vil være tilgængelige på Skims officielle hjemmeside den 9. februar.
Det er nok ikke tilfældigt, at den 45-årige Usher netop nu gør reklame for det succesfulde Kardashian-brand.
Der er nemlig under en uge til, at "Yeah!"-sangeren skal optræde til Super Bowl Halftime Show i Las Vegas.

Den nu 43-årige Kim Kardashian lancerede sin første omgang Skims i 2019 og siden da er passionprojektet vokset til en milliardvirksomhed, som sælger shapewear, undertøj, loungewear og badetøj.
Skims har blandt andet sikret sig samarbejdspartnere i form af USAs OL-hold, Fendi og senest NBA, WNBA og USA Basketball.
Den første kollektion, der kun var tilgængelig online, blev udsolgt i løbet af få minutter.
