Stoppede fuldstændig: Drikker Katherine Diez alkohol igen?

LÆS OGSÅ: SE og HØR afslører: Katherine Diez er vært på nyt datingprogram
Da Katherine Diez, ovenpå sin kopi-skandale, vendte tilbage i mediebilledet, besøgte hun TV 2-programmet "Go' Aften Live".
Her var der en ophedet stemning mellem hende og værten, og Katherine Diez fik sagt, at hun trængte til en drink.
Hun fik dog straks rettet sig selv og sagt, at hun ikke længere rørte alkohol eller andre substanser.
I sin bog "I egen barm" har hun nemlig beskrevet, hvordan hun i løbet af sit forhold med Adam Price fik et misbrug af kokain.
Noget tyder dog på, at Kathrine Dies ikke længere holder sig fra alkohol. Det fremgår af hendes seneste opslag på Instagram.
Her glæder hun sig over sin nye lejlighed, et nyt eventyrligt arbejdsliv, nye oplevelser, nye bekendtskaber og gamle venskaber.
Og i hånden holder hun en gul drink.
"Jeg har mig selv - og en Pornstar Martini, som jeg drikker, ikke fordi jeg er ulykkelig, men fordi jeg er glad," skriver hun.
I drinken indgår både vodka og en form for champagne eller mousserende vin.
Man kan dog også lave en ikke-alkoholisk udgave af drinken, som der selvfølgelig kan være tale om i dette tilfælde.
SE og HØR har forsøgt at få en kommentar fra Katherine Diez om, hvorvidt hun er begyndt at drikke alkohol igen og i så fald hvorfor, men hun er ikke vendt tilbage.