Kendte10. februar 2021

Sarah Teidt og Türker tager stort skridt i forholdet: Køber hus sammen

Realityparret glæder sig til at tage hul på et nyt kapitel
https://imgix.seoghoer.dk/media/article/20190719_mr_paradise_003_1.jpg
 Foto: Mikael Rieck

Paradisoerne har fundet deres eget lille paradis.

Det afslører Türker Alici på Instagram, hvor han sammen med kæresten Sarah Tiedt fejrer deres nye, store køb.

Onsdag eftermiddag har de tot turtelduer skrevet under på en købsaftale, og til maj kan de derfor flytte ind på hele 270 kvadratmeter sammen.

Der bliver endda – til aktive Türkers store glæde – plads til et homegym, så der kan trænes igennem derhjemme.

”Nu må tiden gerne gå hurtigt, så projekt renovering kan starte! Der er sp meget potentiale i dette projekt,” skriver Bronuts-ejeren blandt andet i det jublende opslag.

Türker og Sarah flyttede sammen i Aarhus igen i maj efter et års tid hver for sig.

De anskaffede sig siden kælekaninen Ajo, som de har stor glæde af, og som helt sikkert også snart flytter ind i den store nye investering.

Om der i andre henseender skal bygges rede i det nye, flotte hus, må tiden vise. Parret indrømmer nemlig, at de tager tingene i lidt omvendt rækkefølge.

”Folk starter normalt med at få børn eller blive forlovet, og så købe hus… Hehe, vi tager det hele lidt omvendt,” skriver den tidligere ”Paradise”-deltager.

Sponsoreret indhold