
Se billedet: Scott Disick velsignes af rabbiner i Israel

Scott Disick er virkelig ved at ændre sit liv.
Det står klart, efter billeder på sociale medier afslører, at 'Lord Disick' forleden besøgte Grædemuren i Israel:
Den 33-årige Kardashian-kæreste er på besøg i Jerusalem og i Israel, og det er nok en meget sund rejse for ham. I årevis har han som bekendt kæmpet med sine dæmoner, der har resulteret i alt for meget alkohol og stoffer.
Scotts totale deroute kom sidste år, hvor Kourtney forlod ham. Han var ikke i stand til at tage vare på sig selv, og da slet ikke deres fælles børn, Mason, Penelope og Reign. I stedet for at være far, havde Scott travlt med at gå på natklubber. Det endte helt katastofalt med, og Kris Jenner var nervøs for, om han ville tage sit eget liv.
I år har han endeligt taget sig en smule sammen, og det fik Kourtney til at tage ham tilbage. De andre Kardashian søstre - med undtagelse af Kim - hænger også meget ud med Scott igen, og så sent som i sidste uge hyggede han sig med Kendall i New York.

