Reality3. juni 2022

Var "Bachelor"-Kasper i virkeligheden fuld? Nu svarer han på rygterne

Trofaste “Bachelor”-fans er stensikre på, at den ene af de to bachelorer var mere end blot snalret, da første afsnit at realityhittet tirsdag rullede over skærmen
Kasper Skak
Selv om der røg drinks indenbords, var den ene halvdel af "Bachelor"-duoen altså ikke fuld ved realityprogrammets første mingling.
 Foto: Lotta Lemche/TV 2

Den nye omgang “Bachelor” er for alvor gang, og Philip Geisler Berg, 27, og Kasper Skak, 34, har haft fornøjelsen af at møde de 17 kærlighedshungrende kvinder, der alle er rejst hele vejen til Caribbean i håbet om at finde den helt store kærlighed.

Men allerede i allerførste afsnit af programmet kunne seere næppe undgå at bemærke, at der i den grad var bud efter de to bachelorer, der næsten bogstaveligt blev hevet i fra alle sider fra de opmærksomhedssøgende kvinder.

Men det var ikke kun to muligvis lidt stressede bachelorer, som både seere og kvinderne var vidner til.

Særligt Kasper Skak, som nogle muligvis kender fra sin deltagelse i "Paradise Hotel" i 2010, gjorde sig bemærket.

Simpelthen, fordi kommentarer på særligt det anonyme internetforum Reddit vidner om, at mange er overbeviste om, at netop Kasper var voldsomt beruset under den første mingling. Den mingling, hvor de to bachelorer fik mulighed for at tale med deres bejlere.

Men sådan var det nu ikke. Det sætter Kasper Skak ord på over for SE og HØR.

Artiklen fortsætter under billedet …

Philip Berg og Kasper Skak
Der var masser at se til, da de to bachelorer, Kasper Berg og Kasper Skak, mødte de 17 kvinder for første gang.
 Foto: Lotta Lemche/TV 2

– Altså, jeg vil sige, at det ikke var alkohol, der var i højsædet, men det var da også meget godt lige at få en enkelt drink til lige at dulme nerverne, forklarer den nyudklækkede bachelor, der desuden understreger, at programmets deltager først fik tilbudt alkohol senere på dagen ved netop minglingen.

Der er ingen tvivl om, at både Philip, Kasper og de 17 kvinder skulle forholde sig til noget nær millioner af indtryk på første optagedag. Og måske er det netop dét, der hos flere efterlader et indtryk af, at Kasper Skak var mere end blot en anelse snalret.

– Jeg tror, det er en kombination af både en drink og alle de informationer, som gør en ør i hovedet, forklarer Kasper og kommer således med sit bud på, hvorfor nogle muligvis kan have oplevet ham som meget beruset.

Antallet af kærlighedshungrende kvinder er allerede reduceret til 16, fordi hverken Philip eller Kasper torsdag tilbød Fie en af de eftertragtede roser, der således sikrer kvinderne overlevelse i huset i Caribbean – og naturligvis en gylden mulighed for at lære de to bachelorer endnu bedre at kende.

Sponsoreret indhold