Robinson Ekspeditionen29. september 2009

"Robinson Ekspeditionen": Bitre tårer

- Jeg var dybt frustreret, indrømmer Therese Gry Trebbien, som måske blev offer for en muldvarp
Af af
- Det var hårdt at ryge ud på den måde, indrømmer 25-årige Therese Gry Trebbien
- Det var hårdt at ryge ud på den måde, indrømmer 25-årige Therese Gry Trebbien
 Foto: Claus Poulsen

Vantroen stod malet i ansigtet på 25-årige Therese Gry Trebbien, som også lod tårerne løbe frit, da hun i går blev sendt ud af ørådet i "Robinson Ekspeditionen".

- Det var også hårdt. Jeg troede, jeg havde det øråd i min hule hånd, og stolede på min taktik, fortæller Therese, som ikke rigtigt troede på Jakob Kjeldbjergs påstand om en ny muldvarp.

- Der var så mange ting, der var fiktive, men det var faktisk meget hårdere at ryge ud på grund af en muldvarp - eller en påstået muldvarp. Det havde været mere reelt med fuldgyldige stemmer fra de andre Robinson'er.

Så havde det måske været o.k.

Her havde jeg slet ingen kontrol, men blev måske offer for en person, som er castet. Det var dybt frustrerende, indrømmer den kønne singlemor.

Efter hjemkomsten fra Malaysia blev den flotte pige kæreste med Jesper Nyeland Andersen, som var blandt de oprindelige 23 deltagere i ekspeditionen, men fik forbud mod at deltage på grund af sygdom.

Forholdet varede dog kun nogle måneder, og Therese er nu igen alene med sin lille søn.

Sponsoreret indhold