Raser over "Vild med dans"-dommerne: - Det er fuldstændig forrykt
LÆS OGSÅ: VOLDSOMME SMERTER FØR "VILD MED DANS"
- Det er jo fuldstændig forrykt!
Sådan beskriver SE og HØRs "Vild med dans"-ekspert Nikolaj Bonde karaktergivningen fra Sonny Fredie-Pedersen, Lene James Mikkelsen og Marianne Eihilt i fredags.
Han er særligt fortørnet over, at Sissal og Eugen ikke fik højere karakterer, lyder det i SE og HØRs "Vild med dans"-podcast "Rundt på gulvet".
- Det er da helt vanvittigt, at der sidder et dommerpanel, som tager sig selv alvorligt og seriøst i fredags og giver Sissal kun et eneste point højere Jesper og Gustav.
- Gustav klarede det meget godt i fredags, det var faktisk deres bedste dans til dato, synes jeg, siger Nikolaj Bonde.

"Vild med dans"-eksperten mener, at der er et stort niveauspring fra Jesper Asholt og Gustav Salinas og så op til Sissal, som altså fik sølle ét point mere end de to herrer.
Færingens højere niveau burde også afspejle sig i karakterne, mener Nikolaj Bonde.
- Jeg må bare sige, at der er en kløft mellem danseevnerne. Jeg synes faktisk, det er til grin.
- Marianne Eihilt svang om sig med random (tilfældige red.) karakterer. Det var fuldstændig vanvittigt, udbryder eksperten.
Se videoen øverst i artiklen og hør hele det seneste afsnit af SE og HØRs "Vild med dans"-podcast "Rundt på gulvet" på samtlige podcasttjenester!