Nu er Lukas Tsatiris far til to piger: De får glæde af hinanden

LÆS OGSÅ: Voldsom video: "Paradise"-deltager Lukas Tsatiris sparker mand i slagsmål
En tidlig julegave er landet hjemme hos Lukas Tsatiris. Den tidligere "Paradise Hotel"-deltager er nemlig blevet far til to, efter datteren Evia er landet hjemme hos ham, kæresten Lea og storesøster Madelia, som kom til verden så sent som sommeren sidste år.
Til SE og HØR bekræfter Lukas Tsatiris den glædelige nyhed om lillesøsters ankomst.
- Det er dejligt at være blevet far til to, og jeg glæder mig, til de kan få glæde af hinanden.
- Madelias møde med sin lillesøster har været godt, men der er selvfølgelig noget tilvænning. Sådan er det, når hun kun er et år og fem måneder.
I oktober i år kunne Lukas Tsatiris bekræfte, at han skulle være far igen. Han afslørede også, at parret allerede havde lagt sig fast på navnet, mens lille Evia stadig lå bag mors maveskind.
Lukas Tsatiris blev et kendt ansigt, da han medvirkede i sæson 17 af "Paradise Hotel". Her nåede han så langt, at han var en del af den bestemmende jury i finalen.
I dag har Lukas dog lagt reality-verdenen på hylden og fokuserer i stedet på tilværelsen som familiefar. Inden da nåede han dog at være på kant med loven i 2022, hvor han blev dømt for vold.