Annonce
Reality7 timer siden

”Bachelorette”-Mark med vild julefrokostanekdote: Knaldede med chefen

Reality-deltageren Mark Kongsbak afslører, at han engang har taget en tur i kanen med sin chef til en julefrokost
Anton Prescott og Mark Kongsbak er ikke tilfredse med Christian og Nicklas' indsats i "Bachelor", og "Bachelorette"-gutterne så gerne, at det var dem, som skulle date de mange kvinder. Journalist: Nicklas Erik Lagerstorf.
 Video: Lars H. Laursen
Annonce

Julefrokosten er kendt som en tid, hvor alkoholen kan få mindeværdige ting til at ske.

Det kan Mark Kongsbak fra ”Bachelorette” blandt andre skrive under på.

Reality-deltageren fortæller således til Ekstra Bladet, at han engang endte i seng med sin overordnede.

Annonce

- Jeg var sammen med min chef til en julefrokost. Ja, vi knaldede, fortalte Mark Kongsbak til mediet i weekenden ved Reality Award julefrokost.

Julehyggen kostede ham ikke jobbet, men kastede dog heller ikke et karriere- eller lønhop af sig.

https://imgix.seoghoer.dk/2025-12-05/20251130-MR-Reality-Awards---Pressefotograf-Mikael-Rieck_61.jpg
Anton Prescott (tv) og Mark Kongsbak (th) deltog i Reality Awards Julefrokost søndag.
 Foto: Mikael Rieck

Mark Kongsbak deltog i “Bacherlorettes” tredje sæson, hvor mændene kæmpede om at få de sidste roser fra Emma og Mai.

Annonce

Det lykkedes ikke for Mark, der fortsat er single.

SE og HØR mødte også “Bachelorette”-fyren til julefrokosten søndag, hvor han sammen med Anton Prescott gav sin mening om den nye sæson af “Bachelor” til kende.

Se klippet øverst i artiklen.

Annonce

Sponsoreret indhold