Amanda Mogensen skifter karriere: Skal være nøgen
Vi har været vant til at se Amanda Mogensen give den gas på flere forskellige måder i "Ex on the Beach".
Nu er det dog slut med tv for den gæve Amager-tøs, som nu i stedet skifter karriere fuldstændig.
- Jeg er blevet model for tøjmærker og den slags, og så kan jeg blive booket til alverdens ting, fortæller den nu tidligere tv-godte til SE og HØR.
Da Amanda lagde en kort videosnas op på sin Instagram fra den store dag, kunne man på hendes kontrakt læse, at hun siger ja til at få taget billeder fuldstændig nøgen, og at de må blive lagt på nettet og flere andre steder.
Det er dog ikke noget, som Amanda stejler over, at hendes nye modelbureau kan få hende til at stille op til nøgenbilleder.
Artiklen fortsætter under billedet...

Amanda er mere end klar på at vise sin flotte krop frem (Foto: Mikael Rieck)
- Jeg har jo selv krydset af, at jeg godt kan gå med til det, men jeg har selvfølgelig en grænse, hvor hvis jeg ikke vil, så respekterer de det, lyder det fra Amanda.
Selv regner den labre Amager-pige dog ikke med, at det bliver et problem for hende at smide tøjet foran et kamera.
I "Ex on the Beach" har vi jo også set Amanda lave lidt af hvert, senest i sæson fire, hvor hun jo fandt sin nu tidligere ekskæreste Nicklaes.
Men hvis man sidder derude og håber på at kunne se billeder af Amanda splitterragende nøgen, så bliver det nok ikke helt sådan.
- Jeg vil ikke udelukke, at der kan komme billeder, hvor jeg holder mig brysterne og sådan, siger hun.
Du kan se interviewet med Amanda i toppen af artiklen!