Annonce
Nyheder16. sep. 2017

René Holten: Pernille Blume var vildere med min hund end mig

- Hun var nok mere vild med min hund end mig, smilede René Holten Poulsen, da SE og HØR mødte ham til åbningen af "Vild med dans".
Nicklas Lagerstorf, Nikolaj Bonde, Sara Nørgaard
https://imgix.seoghoer.dk/media/vipedia/rene.jpg
 (Foto: All Over)
Annonce

Sølle syv point blev det til fra dommerkvartetten, da René Holten Poulsen på 28 år havde danset sin jomfruvals med 28-årige Jenna Bagge i fredagens ”Vild med dans”-åbner.

Men så er det godt at have sikre stemmer ude i stuerne.

– Hun har stemt på mig – det lovede hun! afslørede kajakkæmpen over for SE og HØR.

”Hun” er ekskæresten Pernille Blume på 23 år, som René Holten dannede par med indtil for nylig – troede de fleste.

Artiklen fortsætter under billedet...

https://imgix.seoghoer.dk/rene-holten-poulsen-pernille-blume.jpg

René Holten Poulsen og Pernille Blume (Foto: All Over)

– Men faktisk er det slet ikke nyt. Vi gik fra hinanden i slutningen af april. Men vi havde begge to VM her i sommer, så det skulle ikke stjæle fokus, fortalte en ærlig René Holten efter dansen.

OL-medaljevinderen afslørede også, at guldfisken Blume stadig har en forkærlighed for en del af ham.

– Vi snakker stadig sammen, så der er intet ondt mellem os. Men hun var nok mere vild med min hund end mig, smilede nydanseren, som med bl.a. eks’ens sms-stemmer strøg sikkert videre til næste fredag.

Se billedet af René Holten Poulsen og Jenna Bagge herunder:

https://imgix.seoghoer.dk/rene-holten-poulsen-jenna-bagge.jpg
 Foto: Thomas Laursen)

René Holten Poulsen og Jenna Bagge (Foto: Thomas Laursen)

Se "Vild med dans" hver fredag kl. 20:00 på TV 2.

Læs mere om dette års "Vild med dans" i denne uges SE og HØR, der er på gaden nu.

Annonce

Sponsoreret indhold