Annonce
Nyheder26. jan. 2011

Dan Rachlin: Morten Reesen tog mit job

80’er-dj’en er blevet vraget til fordel for Go’morgen-værten
af Christian Bækholm
Dan Rachlin surmuler. Han er nemlig blevet vraget til fordel for Morten Reesen
Dan Rachlin surmuler. Han er nemlig blevet vraget til fordel for Morten Reesen
 Foto: All Over
Annonce

De seneste 5 år har Dan Rachlin og radioværten Lille Lars stået for festen i Eldorado-teltet på Esbjerg Rock Festival.

Men det er slut nu. Festivalen har nemlig vurderet, at Morten Reesen skal overtage tjansen med at spille for de flere tusinde publikummer - de har bare lige glemt at informere Dan Rachlin om det.

https://imgix.seoghoer.dk/legacy/media/60d9563e088046dd8fbc2d02fa69d245.jpg


Morten Reesen har grund til at smile. Han har nemlig fået et job i Esbjerg (Foto: All Over)

Shop: Snyd dig smuk til sommerens festivaler (link fjernet)- Jeg blev noget overrasket, da jeg på festivalens Facebook-side kunne læse, at det i år er Morten Reesen, der skal spille i Eldoradoteltet, siger dj'en til Her og Nu.

Dan Rachlin har intet i mod Morten Reesen, men han mener, at det er usædvanlig dårlig stil, at festivalen ikke har meddelt, at der er fundet andre til at spille for gæsterne.

- Den måde, jeg arbejder på, er, at man melder det ud til folk, hvis man tager den slags beslutninger, konstaterer Rachlin.

















Annonce

Sponsoreret indhold