Nyheder18. maj 2009
Nikolaj Lie Kaas: Thure er ikke med i "Engle og dæmoner"
De to skuespillerkollegaer jokede på den røde løber i Rom

Thure Lindhardt og Nikolaj Lie Kaas til premieren i Rom, hvor de gav danske Elle et bud på, hvordan et rød løber-interview kan skæres
Foto: All OverHvad har du på af tøj?, spurgte Nikolaj Lie Kaas sin ven og kollega Thure Lindhardt, da han gav et improviseret interview på den røde løber i Rom i sidste uge ved verdenspremieren på "Engle og dæmoner".
- Dolce & Gabbana har jeg på i filmen, så det har jeg også på nu, svarede Thure og stillede Nikolaj modspørgsmålet. - Hugo Boss, svarede Nikolaj, hvorefter Thure tilføjede, at det da måtte være værktøjet Bosch. Den såkaldte "Power Tool-kollektion".
Nikolaj gav igen, da han oplyste Thure, at han faktisk slet ikke er med i "Engle og dæmoner" , som han selv tror.
Se hele det festlige indslag fra Rom, som dansk Elle har lavet her (link fjernet)
Læs også anmeldelsen af "Engle og dæmoner"