Annonce
Nyheder7. jun. 2013

Dansktop: Tæt på de kendte

Glæd dig til på torsdag, hvor du kan købe Alt om dansktop sammen med SE og HØR
Af: af
Pernille Højmark er bare en af mange dansktopkunstnere, der er med i det nye magasin.
Pernille Højmark er bare en af mange dansktopkunstnere, der er med i det nye magasin.
 Foto: Niels S. Andersen
Annonce



Nu kan du igen komme tæt på de kendte dansktop-kunstnere. For en ny udgave af magasinet "Alt om dansktop" kommer i handelen i næste uge.

Og her kan du møde en lang række af de populære kunstnere i store interviews. Det er bl.a. Pernille Højmark, Johnny Reimar, Fede Finn & Funny Boyz, Kirsten Siggaard, Sussi & Leo, Richard Ragnvald og Lille Palle.

Richard Ragnvald: Sagsøgt

Men også Gitte Hænning, Torben Lendager, Bjørn & Okay, Kim & Hallo samt Bjørn Tidmand og Bjarne Lisby er med i det 84 siders flotte magasin.

Der er desuden søde billeder af Birthe Kjær som pusler om sine to korpigeres små babyer, der kun er få måneder gamle.

Birthe Kjær: Tænker som Nik og Jay

Så når du næste torsdag køber dit SE og HØR, kan du samtidig købe "Alt om dansktop" med en bonus-cd, der indeholder otte populære sange. Den samlede pris for SE og HØR og "Alt om dansktop" er 84,90 kr.

Fik du set Klaus Riskær synge dansktop?

Annonce

Sponsoreret indhold