Annonce
Hollywood5. jun. 2014

Miley Cyrus: Ingen fest hos ulven Peter

Peter ’Ulven’ Birch havde lovet efterfest med Miley Cyrus, men det havde den unge sangerinde ikke hørt noget om
Af: af
Miley Cyrus dukkede aldrig op til den påståede officielle efterfest i København
Miley Cyrus dukkede aldrig op til den påståede officielle efterfest i København
 Foto: AOP
Annonce




Det var en meget glad Peter Birch, der for noget tid siden kunne fortælle, at hans Donkey Club skulle holde den officielle efterfest i forbindelse med Miley Cyrus-koncerten i Forum. Og han nærmest garanterede, at verdensstjernen selv ville dukke op - ellers vankede der en stor "bøde."

Men den stort anlagte og hypede fest blev mildest talt en fuser. Hovedpersonen, Miley Cyrus, havde nemlig ikke hørt om en officiel efterfest i København, og dukkede derfor ikke op.

LÆS OGSÅ: Tag med Miley Cyrus rundt i Europa

Not sure who started dis but we're not havin an official after party in Copenhagen tonight

- Miley Ray Cyrus (@MileyCyrus) 4. juni 2014

LÆS OGSÅ: Miley Cyrus festede i Forum

Ifølge Metroxpress vil ingen af de involverede parter tage ansvar for festen, men Donkey Clubs direktør, Rico Krog-Toft, skriver i en mail til avisen (link fjernet), at skuffede gæster kan få billetten refunderet.

SE og HØR forsøger at få en kommentar fra Peter Birch.

Annonce

Sponsoreret indhold