Så skete det: Julie Kriegler har solgt lejligheden

LÆS OGSÅ: Triumf midt i familiekrig: Victoria Beckham får samme pris som Adam Price
Julie Kriegler skal snart finde flyttekasserne frem.
"Bachelorette"-kendissen og kæresten Daniel Christiansen har nemlig solgt deres lejlighed på Frederiksberg.
Det afslører hun i en video på Instagram, hvor man kan se Julie klistre et solgt-skilt på ruden.
- Vores lejlighed er solgt, og vi skal være ude d 1/6, skriver den tidligere TV 2-deltager.
Parret satte den 91 kvadratmeter store lejlighed til salg for intet mindre end 7.595.000 kr. tilbage i august.
Det er knap to millioner kroner mere, end hvad parret selv smed for herligheden, da de købte den i 2024, kort efter sønnen Viggo kom til verden.
Her betalte Julie og kæresten Daniel 5,6 millioner kroner for lejligheden, der ligger i en klassisk ejendom fra 1903 og som både har stuk og karnap.
Om det er lykkedes parret at sælge Frederiksberg-perlen til prisen, vides dog ikke, da skødet endnu ikke er tinglyst.
Julie Kriegler blev landskendt, da hun medvirkede i den første udgave af datingprogrammet "Bachelorette". Her gav hun sin sidste rose til Mads Rommelhoff, men kærligheden varede ikke ved.
Kort efter programmets afslutning fandt hun sammen med Daniel, og i 2024 fik de sønnen Viggo sammen.