
Måtte svigte veninden: Nu deler Dennis Knudsen skønne nytårsbilleder med børnene

LÆS OGSÅ: Helt tæt på kongehuset - siger det ikke
Mens raketterne i disse timer flyver over Danmark i bidende kulde, befinder landets bedste frisør Dennis Knudsen og hans tre børn sig i shorts og sandaler på en strand i Thailand.
Han har netop delt flere skønne nytårsbilleder og en rørende video fra familiens ferie på øen Koh Samui, hvor nytåret blev skudt i gang med stjernekastere og børnegrin.
- Happy new year! lyder det glad i kor fra de tre børn i videoen, som Dennis har delt med sine følgere på Instagram.
Men det begyndte ikke været uden skår i glæden. Nytårsturen kom nemlig med en pris rent venskabeligt. Mens familien nød eksotiske temperaturer, fejrede rockdronningen Sanne Salomonsen sin 70-års fødselsdag i Danmark.
En begivenhed, Dennis normalt ville være selvskreven til.
- Jeg bestilte billetterne for et halvt år siden. Jeg havde fuldstændig glemt, at hun havde fødselsdag der, sagde Dennis ærligt til SE og HØR før afrejsen.
Da det gik op for ham, at han havde dobbeltbooket sin kalender, var skuffelsen tydelig:
- Jeg ville virkelig gerne have været med.
- Men det er der jo ikke noget at gøre ved.
Det nære venskab mellem Dennis og Sanne er velkendt i kendiskredse, og det har uden tvivl været en bitter pille for den loyale frisør at måtte springe festlighederne over. De to har hængt sammen i tykt og tyndt i årtier, og det har derfor ikke været nogen lille beslutning eller glemsomhed.
I sin nytårshilsen på sociale medier sender Dennis kærlige tanker ud i verden og ønsker sine følgere alt det bedste for det kommende år:
"Rigtigt Godt Nytår til familie, venner, kunder og alle jer andre."
"Håber året 2026, at der vil blive fred i verden, og vi alle vil få masser af lys, kærlighed og fred og ro i sindet."
