RealityI går

Nu er det slut: Dansk realitypar er gået fra hinanden

De klarede prøvelserne i "Singletown", men nu er kærligheden bristet for Kasper Eriksen og Claudia Kjær, som er gået fra hinanden
Kasper Tandrup Wegner Eriksen, Claudia Kjær
Kasper og Claudia testede deres forhold i realityfiaskoen "Singletown", hvor de klarede skærene. Nu er de gået fra hinanden.
 Foto: Krestine Havemann/Discovery Networks Danmark

LÆS OGSÅ: LAGT FOR HAD AF KÆRESTENS FAMILIE

I 2019 blev Kasper Eriksen kendt i det danske land, da han medvirkede i sæson 15 af "Paradise Hotel", hvor han nåede så langt, at det sikrede en plads i juryen.

Ikke lang tid efter sin tur til Mexico gav den nyfundne kendisstatus pote, da han scorede Claudia Kjær, og de blev kærester.

i 2021 besluttede parret sig for at teste deres forhold i det knap så succesfuld realityformat "Singletown", hvor flere kærestepar skulle bo hver for sig og modstå en række fristelser.

Det klarede Kasper og Claudia til topkarakter.

Men lykken varede ikke evigt for det ellers så lykkelige kendispar, for de er nu gået fra hinanden.

- Jeg vil gerne bekræfte at vi ikke er sammen mere.

- Det skete sidste år, og jeg er kommet videre, så jeg har ikke yderligere kommentarer, siger Kasper til SE og HØR.

SE og HØR har også rakt ud til Claudia Kjær for at få en kommentar, men hun er ikke vendt tilbage på vores henvendelser.

Sponsoreret indhold