Kendte9. august 2024

Rigtig mange står i kø foran Imperial: Her er årsagen

Rigtig mange har fredag fundet vej til Imperial i hjertet af København – og det er der en ganske god forklaring på
Rigtig mange har fundet vej til Imperial for at få et glimt af stjernerne.
Rigtig mange har fundet vej til Imperial for at få et glimt af stjernerne.
 Foto: Tanja Larsen

Regnen har pjasket ned over København det meste af dagen, men nu er vejret vendt, og solen er igen begyndt at titte frem.

Og det er faktisk ganske heldigt – for lige nu stimler fans og folk til landets største biograf, Imperial, i hjertet af København.

https://imgix.seoghoer.dk/2024-08-09/IMG_0816-2.JPG
De mange fremmødte håber på et glimt - og måske en selfie - med de kendte.
 Foto: Tanja Larsen

Her håber de mange fremmødte formentlig at få et glimt af et sæt vaskeægte hollywoodstjerner, der vil indfinde sig i biografen senere på aftenen: Kendisparret Ryan Reynolds og Blake Lively.

https://imgix.seoghoer.dk/2024-08-09/IMG_0815.JPG
Rigtig mange har fundet vej til Imperial for at få et glimt af stjernerne.
 Foto: Tanja Larsen

Parret er i København i forbindelse med Livelys nye film, ”It Ends With Us”. 36-årige Blake Lively spiller hovedrollen i filmen.

Foruden skuespillerparret – og en alenlang række danske kendte – er der (måske) også chance for, at parret vil få selskab af andre udenlandske stjerner.

Blake Lively og Ryan Reynolds kommer fredag til Danmark.
Blake Lively og Ryan Reynolds kommer fredag til Danmark.
 Foto: Charly Triballeau/AFP/Ritzau Scanpix

Rygter siger således, at en række af parrets gode venner er inviteret. I den forbindelse er det nærliggende at tro, at Netflix-stjernen Lily Collins eller "Succession"-skuespilleren Jeremy Strong er på gæstelisten. Begge ejer nemlig ejendom i København.

SE og HØR dækker premieren, så følg med på sh.dk i aften og se alle de kendte.

Sponsoreret indhold