
Sebastian Bull i panik før "Vild med dans": Jeg gik i sort
LÆS OGSÅ: SEBASTIAN BULL SKADET INDEN PREMIEREN
Debuten i "Vild med dans" var en stor oplevelse for Sebastian Bull, selv om skuespilleren havde en hel del at kæmpe med.
Multitalentet blev skadet i ryggen i dagene op til premieren.
Og da han og partner Asta Björk skulle ind på gulvet og danse for rundt regnet en million seere, blev ondt til værre.

- Det hele sortnede for mig, fortæller Sebastian til SE og HØR.
Bull tog dog blackoutet i stiv arm.
- Der er ikke så meget at gøre, du skal ud at danse jo. Man tager tyren ved hornene og håber, at en højere magt husker trinene for dig.

Heldigvis nød Sebastian sin cha cha cha med Asta, og for ham er det en succes bare at gennemføre dansen.
- Jeg er så lykkelig for, at jeg ikke faldt på det her gulv allerførste gang. Det er så stor en sejr, slår han fast.
Det rører heller ikke den tatoverede skærmstjerne, at han efter dommernes point lå på en delt sidsteplads med skuespilkollegaen Dulfi Al-Jabouri.
- Overhovedet ikke. Vi har det simpelthen så sjovt, og det er fortjent, at de andre får gode karakterer, siger han.

Sebastian Bull afslører stort nyt inden "Vild med dans": Udgiver ny single
Også Asta var et stort smil efter premieren.
Hun var fyldt af rosende ord til sin dansepartner.
- Jeg synes, han var god. Jeg er meget stolt.
Her kan du høre det seneste afsnit af SE og HØRs podcast "Sladderministeriet", hvor realityparret Ida McKenna Christiansen og Alexander Möllbach er gæster: