Planlagde sin søns begravelse: Nu er hun selv død

Det er så ubærligt trist, at det næsten ikke er til at tro.
63-årige Clarissa Murphy mistede torsdag livet i en bilulykke - kun seks dage efter sønnens død.
Det skriver flere medier heriblandt, Metro og Fox8.
Clarissa havde til al rædsel ikke sikkerhedssele på, da ulykken indtraf.
Og det var på hendes første tur ud af hjemmet siden sønnens død, da en bil på vejen hjem pludselig bragede ind i hende.
Det er på nuværende tidspunkt uvist, om chaufføren i den anden bil vil blive sigtet, men han slap uskadt fra ulykken.
Den 63-årige kvinde havde været hjemme hos sin afdøde søns kone for at hjælpe med at arrangere begravelsen.
Kvindens anden søn, Davon Lyon, fortæller, at moren stadig forsøgte at forstå, at hun havde mistede den ene af sine sønner, da hendes eget liv pludselig blev taget fra hende.
-
- Når jeg begynder at føle noget, så ved jeg ikke, om det er over min mor eller min bror, siger sønnen, der på en uge har mistet både mor og bror, til Fox8.
Davon Lyons kone fortæller, at hun fik den rædselsslagne nyhed på en notifikation fra et lokalt nyhedsmedie.
-
- Da jeg sad på parkeringskælderen, poppede WKRG-nyhedsappen op på min telefon, og det var dér, jeg fik den hjerteskærende nyhed, siger Rosalyn Valcourt.
- Vi bearbejder stadig alt – altså hvad skete der? Hvordan skete det her?
Den 63-årige kvinde og hendes søn vil nu blive begravet sammen, i dag fredag.