Annonce
Kendte5 timer siden

Modeugen er skudt i gang: Mikkel Hansen støtter hustruen

Tirsdag middag afholder Opérasport show i hjertet af København, og her er den tidligere håndboldspiller mødt op for at støtte hustruen, der står bag det danske modebrand
Flere danske kendisser har trodset regn og slud for at overvære Opérasports modeshow.
Flere danske kendisser har trodset regn og slud for at overvære Opérasports modeshow.
 Foto: Søren Jul Lamberth
Annonce

LÆS OGSÅ: Erklæret terminal: Ditte Giese siger farvel til livet

I disse dage samles modeeliten i København.

Her løber Copenhagen Fashion Week nemlig af stablen, og tirsdag middag er det Opérasport, der er grundlagt af Awa Malina Stelter og Stephanie Gundelach, som slår dørene op til modeshow.

For kort tid siden ankom de første kendisser til showet, som bliver afholdt på H.C. Andersen Slottet i hjertet af København.

Blandt gæsterne var blandt andre Stephanie Gundelachs mand, håndboldlegenden Mikkel Hansen, som var mødt op sammen med sønnen Eddie Max.

STRAX - STRAX - STRAX  Billedet er sendt direkte fra kameraet, derfor er det ikke billedbehandlet - og skal ikke anvendes til print.FOTO: SØREN JUL LAMBERTH / ALLER FOTO & VIDEO
Mikkel Hansen og Eddie Max ankom som nogle af de første til modeshowet, der afholdes i hjertet af København.
 Foto: Søren Jul Lamberth

Men Mikkel Hansen var langt fra det eneste kendte ansigt, der havde trodset det danske vintervejr.

Annonce

Også modellen Cecilie Haugaard, skuespiller Fanny Bornedal og stylist Anja Camilla Alajdi var blandt de fremmødte til modeshowet.

Du kan se alle billederne fra ankomsten i galleriet herunder.

Se billederne: Kendisser flokkes til modeuge

Annonce

Sponsoreret indhold