Mens eksen blev gift: Scott Disick på stripklub

Der var kærlighed i luften i Italien, da Kourtney Kardashian og Travis Barker omringet af venner og familie for tredje gang blev gift.
Det var nok noget lidt andet, der var i luften i New York, hvor ekskæresten Scott Disick var. Han var ikke inviteret med til brylluppet og festen i Italien, så i stedet festede han på en stripklub.
Snakkede med en kvinde
Ifølge kilder fra stripklubben Sapphire New York, kom han sammen med en gruppe omkring klokken 2:30 natten til mandag, hvor han gik direkte ind i VIP-området.
Han skulle efter sigende have været meget nede på jorden, kun have snakket med dem, han kom med og ikke engang interageret eller snakket med nogen af danserne på klubben.
Der var en ligelig fordeling af mænd og kvinder, i den gruppe han kom med, men det var primært én kvinde fra gruppen, han snakkede med det meste af natten.
Scott Disick skulle have været på klubben i omkring en time, før han forlod stedet.