Kendte20. februar 2020

Madelaine Petsch er blevet single

"Riverdale"-stjernen danner ikke længere par med Travis Mills
https://imgix.seoghoer.dk/media/article/mega536538_041.jpg
 Foto: MEGA

Efter tre års forhold er det slut for "Riverdale"-stjernen Madelaine Petsch og kæresten Travis Mills.

Det skriver US Weekly.

Ifølge det amerikanske ugeblad har den 25-årige skuespiller allerede flyttet sine ting fra parrets fælles hjem i Los Angeles.

Madelaine og den fem år ældre Travis Mills, der også er skuespiller, sat fut under rygterne om brud, da de ikke har deltaget i mange af vinterens award-fester sammen.

Da de heller ikke delte billeder af hinanden på Valentinsdag, stod det klart, at bruddet var officielt.

Sidste gang parret blev set sammen, var i december, da de var på en tur til Disneyland.

Artiklen fortsætter efter billedet

https://imgix.seoghoer.dk/mega277064_001.jpg
 Foto: MEGA

Madelaine og Travis i Disneyland i december. (Foto: MEGA)

Madelaine har desuden slettet adskillige billeder af hende og Travis Mills fra Instagram.

Parret mødtes for tre år siden, da han skrev til hende på Facebook.

- Han lykønskede mig med serien. Han havde været til casting til Jughead. Jeg tror bare, at vi tilfældigt havde fælles venner, så vi tilføjede hinanden, fortalte hun i et interview i oktober 2017.

Selvom parret nåede at være sammen i tre år, var der aldrig udsigt til bryllup og børn for dem.

Madelaine Petsch syntes nemlig, at hun stadig var for ung til at tænke på den slags.

I en alder af 25 år, vil hun også hellere fokusere på sin karriere. Den må man i den grad sige kører på skinner for tiden.

Sponsoreret indhold