Annonce
Kendte4 timer siden

Kom og køb: Caroline Fleming udvider forretningen

Det er en mangeårig drøm, der er gået i opfyldelse, siger tv-baronesse Caroline Fleming om sit nye forretningstiltag
Caroline Fleming sælger huset, fordi hun flytter til Dubai.
Caroline Fleming sprøjter forretningsidéer ud. Senest har hun lanceret en ny tøjkollektion.
 Foto: Hanne Juul
Annonce

Forrige år åbnede hun en skønhedsklinik med sin kærester Frederik Kølle. I slutningen af sidste år rykkede hun til Dubai for at udvide forretningen. Men udviklingen stopper ikke der.

Der er nemlig fart på Caroline Fleming.

I et opslag på Instagram afslører den driftige tv-baronesse således, at hun nu lancerer en tøjkollektion.

- Jeg har glædet mig så meget til at dele vores kommende kollektion med jer. Det er noget jeg har gået og funderet over gennem længere tid, skriver hun og fortsætter:

- I rigtig mange år har jeg faktisk drømt om at kunne skabe et delikat og luksuriøst univers, som de fleste kan være med på. En samling af de dejlige ting jeg mener alle har brug for at have i deres klædeskab.

Annonce

På billederne poserer hun sammen med barndomsveninden Cecilie Ingdal, som udover at være Carolines nære veninde også er chefredaktør på ELLE samt forretningspartner i Caolín.

Caroline omtaler cashmeresættet som tirsdagssættet, der er så blødt og dejligt, at man egentlig slet ikke har lyst til at hoppe ud af det om onsdagen.

Det bliver da også ifølge Caroline produceret samme sted, som nogle af de store verdenskendte modehuse får produceret deres kollektioner.

Annonce

Ligesom skønhedsklinikken bærer hendes nye tøjlinje også navnet Caolín.

Området er ingenlunde nyt for Caroline. Hun har tidligere solgt nylonstrømper for Føtex, Bilka og Salling i eget navn.

Annonce

Sponsoreret indhold