Janni bortførte Karsten: Fars fede ferie

Karsten Ree kommer ikke til at glemme sin 77-års fødselsdag lige med det samme.
For i stedet for at fejre den hjemme i palævillaen i Vedbæk, blev han bortført af sin bedre halvdel, Janni Ree, som havde booket en tur til Mauritius i Det Indiske Ocean for at fejre gemalen.
– Det har været fire dage – og det har været helt fantastisk. Hold kæft, det har været lækkert! jubler Janni til SE og HØR.

Hun lavede et betalt partnerskab med Voya Travel, så udgifterne ikke blev for massive, hvilket formentlig ville have kastet grus i Karstens glæde over turen.
Ædegilde og aftendans
Janni ville have bortført ham, så han først på Mauritius opdagede destinationen, men sådan kom det ikke til at gå.
– Jeg kom til at afsløre det – og det er meget bedre end Seychellerne, så han har haft en fest og syntes, det var så lækkert.

Vi havde egen villa med egen pool, så han kunne sidde og ryge udenfor.
Og vi fik lækker mad og god service. Det er et af de bedste steder, vi har været, fortæller Janni.
På selve fødselsdagen fik Karsten morgenmad i villaen, og om aftenen stod den på dans med Janni på resortet.

– Det er en fødselsdag, han aldrig glemmer, lyder det fra den tilfredse hustru, der foruden rejsen gav sin gemal noget tøj i fødselsdagsgave.