Eva Longoria droppede brylluppet: Soler sig i fræk bikini i stedet

LÆS OGSÅ: Jeff Bezos vanvidsbryllup afbrudt midt i festen: Stjernerne flygtede i ly
Det var egentlig meningen, at hun var blandt de omkring 200 prominente gæster til årets (hvis ikke årtiets) vildeste kendisbryllup.
Men “Desperate Housewives”-skuespilleren Eva Longoria dukkede aldrig op til weekendens bryllupsfest for 61-årige Jeff Bezos og 55-årige Lauren Sánchez.
Efter sigende var den 50-årige Hollywood-sild forhindret på grund af arbejde – men arbejdet var dog ikke så tidskrævende, at den populære skuespiller ikke havde tid til at nyde en svalende dukkert i havet.

Billeder viser således, hvordan Eva Longoria lørdag nød solen, sandet og vandet på glamourøse Marbella i Spanien.
Iført en minimal pink bikini trissede hollywoodkendissen rundt i sandet, og mon ikke hun nød det tiltrængte pusterum fra arbejde? I hvert fald havde den 50-årige stjerne både sin mand, 57-årige José Bastón, og deres fælles søn Santiago.

Eva Longoria er lige nu i gang med optagelserne til sin CNN-serie, der bærer titlen “Eva Longoria: Searching for Spain”. Det var tilsyneladende dette arbejde, der altså forhindrede hende i at være gæst til det vanvittige Venedig-bryllup i weekenden.

Her blev multimilliardær og grundlægger af Amazon Jeff Bezos gift med Lauren Sánchez over et bryllup, der varede tre dage - og som altså blev holdt i billedskønne Venedig.
Sangerinde Katy Perry, milliardæren Bill Gates og Hollywood-skuespillerne Leonardo DiCaprio var blot et lille udpluk af de omkring 200 gæster, der deltog.
Du kan se billeder af gæsterne, der ankommer til brylluppet i galleriet herunder: