Victoria Beckham: Nu som tegneseriefigur

Stan Lee, som i sin tid opfandt og tegnede succes-tegneserier som "Spiderman" og "De fantastiske fire", har tænkt store tanker og er nu kommet frem til, at det vil være en brandgod idé at transformere det blitz-elskende ægtepar Beckhams om til tegneseriefigurer.
- For nylig fik jeg en vild idé omDavid og Victoria Beckham? De ser godt ud, er talentfulde og farverige. Men her kommer den spændende del - prøv lige at forestil jer, hvor seje de ville være i en humoristisk, tegnet udgave som superhelte, jubler kunstneren.
- Jeg får et kick, når jeg arbejder med sjove kendisser og udforsker de spændende muligheder, der er i deres hemmelige superkræfter. De skal bare sige til - der er intet, der ville være mere naturligt, end at bruge David og Victoria i en løssluppen sammenblanding af superhelte-stjerner, siger Stan Lee, som også har planer om at lave superhelte ud af Paris Hilton, Hugh Hefner og Ringo Starr.
Historien melder intet om, hvad hr og fru Beckham, der i forvejen lever lidt af et glansbillede-liv, siger til ideen.